Edukacja dzieci w wieku przedszkolnym

board-928381_640Dziecko w wieku przedszkolnym intensywnie się rozwija, nabywa różnych umiejętności. Uczy się malować, rozwija zdolności manualne, muzyczne, uczy się podstawowych czynności związanych z codziennym życiem. Nauczanie przedszkolne wiąże się nie tylko z przekazywaniem wiedzy, ale również z nauką samodzielności i kształtowania umiejętności interpersonalnych.

Edukacja dzieci w wieku przedszkolnym to ciężka i odpowiedzialna praca. Nie każde dziecko będzie potrafiło dostosować się do wymagań, zwłaszcza na początku roku szkolnego. Niektóre dzieci są niedojrzałe emocjonalnie, to również może stwarzać problemy w grupie przedszkolnej. Nauczyciel musi ciągle podnosić swoje kwalifikacje, uzupełniać warsztat pracy, by wprowadzać ciekawe i nowatorskie metody nauczania.